دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان

دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان

پنجشنبه 3 اسفند 1396

برگزاری جلسه کمیته هماهنگي و برنامه ریزي طرح کلان ملّی مدیریت جامع حوزه های آبخیز در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

( تاریخ ارسال خبر: شنبه 18 دي 1395 - 14:14 )
برگزاری جلسه کمیته هماهنگي و برنامه ریزي طرح کلان ملّی مدیریت جامع حوزه های آبخیز در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

جلسه کمیته هماهنگي و برنامه ریزي طرح کلان ملّی مدیریت جامع حوزه های آبخیز با حضور نمایندگان مؤسسات همکار طرح، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، دانشگاه شیراز و پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری کشور، نمایندگان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشوربه عنوان دستگاه سفارش‌دهنده طرح و مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه، چهارشنبه 15 دی‌ماه به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

در این جلسه، طرح الگویی مدبریت جامع حوزه های آبخیز به عنوان پیشنهاد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به عنوان مجری طرح، برای اجرای پایلوت طرح کلان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و نمایندگان مؤسسات همکار و دستگاه سفارش دهنده، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را در این مورد بیان کردند.

در ادامه مقرر شد که طرح الگویی بعد از اعمال پیشنهادات اصلاحی، در یکی از حوضه های رودخانه ای کشور و در تعداد معدودی از زیر حوضه های آن به‌صورت پایلوت به اجرا در آید.

پس از گفتگو و تبادل نظر در مورد ویژگی‌های حوضه پایلوت، با در نظر گرفتن جنبه‌های مختلف مانند موقعیت جغرافیایی، اندازه حوضه (مقیاس کار)، سهولت دسترسی به حوضه برای عملیات میدانی و نیز سهولت هماهنگی با ادارات و سازمان‌های مرتبط و نیز عدم تداخل با سایر طرح‌های اجرایی (مانند طرح ترسیب کربن یا پروژه منارید)، حوضه رودخانه گرگانرود به‌عنوان حوضه پایلوت انتخاب شد.

در ادامه در خصوص تقسیم کار طرح پیشنهادی بین همکاران اصلی طرح بحث و تبادل نظر انجام شد. نمایندگان دانشگاه‌ها و پژوهشکده همکار طرح با توجه به علائق، پتانسیل‌ها و امکانات مؤسسه خود، به‌صورت اولیه برای انجام مراحل مختلف طرح اعلام آمادگی کردند و مقرر شد که توسط مدیریت طرح با توجه به سهم، بودجه تخصیص داده شده به هر مؤسسه و آمادگی های اظهار شده، تقسیم کار نهایی صورت گرفته و به تائید همکاران برسد.

 

روابط عمومي دانشگاه
موضوع: اطلاعيه هاي مهم
بازدید این خبر : 750

لينك هاي مربوط