دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان

دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان

سه‌شنبه 26 دي 1396

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جشنواره قرآن و عترت نماد همگرایی مذاهب شیعه و سنی است

( تاریخ ارسال خبر: چهارشنبه 22 شهريور 1396 - 12:50 )
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جشنواره قرآن و عترت نماد همگرایی مذاهب شیعه و سنی است

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برگزاری جشنواره قرآن و عترت نماد همگرایی مذاهب شیعه و سنی و به نوعی بیانگر وحدت بین مسلمانان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، دکتر فضل الله ایرجی در آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره سراسری قران و عترت دانشجویان کشور گفت: بر اساس نظر سنجی ها در وزارت علوم ٧٢درصد از دانشجویان احکام دینی و فریضه نماز را به جا می آورند و حدود ٩٠ درصد نیز اعتقادات دینی دارند.

وی تصریح کرد: این آمار بیانگر آن است که اعتقادات دینی در فضای دانشجویی بالاتر از فضای عمومی جامعه است بنابراین دانشجویان میتوانند کمک بسزایی به ترویج افکار دینی در جامعه داشته باشند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم, تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در جشنواره قران و عترت دانشجویی کشور بیش از ۵٠ هزار دانشجو شرکت کردند افزود: بیش از یک هزار اثر به جشنواره سراسری قران و عترت ارسال شد که ٣١۶مهمان در جشنواره حضور داشتند و ١٢٠ نفر در بخش های مختلف به عنوان برگزیدگان انتخاب شدند.

دکتر ایرجی جشنواره قران و عترت دانشجویی را پر مخاطب ترین جشنواره دانشجویی عنوان کرد و گفت: جشنواره قران و عترت دانشجویی جزو متنوع ترین جشنواره های دانشجویی محسوب میشود و از شروع جشنواره شاهد استقبال بی نظیر دانشجویان بودیم به طوری که برخی از آثار هنری جزو آثار بی نظیر و کم نظیر بود.

وی اذعان کرد: جشنواره قرآن و عترت دانشجویی نماد همگرایی دستگاههای آموزش عالی است و در واقع بیانگر وحدت مسلمانان می باشد.

 

روابط عمومي دانشگاه
موضوع: اخبار روزانه
بازدید این خبر : 131

لينك هاي مربوط